O naší dílně

Dílna Brašnářství Brůžek

Profil

Výroba prvních kousků začala již v roce 1988 kdy můj otec získal výuční list a mohl začít s brašnářským řemeslem. Jako vůbec první dílna sloužila naše kuchyň v centru Prahy. Řemeslu se začalo dařit, o výrobky byl velký zájem a brzy se otevřela dílna v suterénu domu.

Za více než 27 let fungování dílny jsme museli překonat různé obtíže. Lidé začali kupovat levné výrobky nemající s pravou kůží a řemeslem nic společného. Museli jsme čelit konkurenci napodobenin a aby toho nebylo málo, v roce 2002 nás zasáhla povodeň. Naše dílna v suterénu v blízkosti Karlova mostu byla kompletně vyplavena. Zdrcující pohled na výrobky a materiál na odpis, bylo to jediné, co nám po opadnutí velké vody zbylo. Stroje vyžadovaly kompletní rozebrání a generální opravu. Můj otec a já jsme přemýšleli, co dál… 

Rodinná tradice

Padlo rozhodnutí pokračovat, inovovat a díky nekompromisní kvalitě si dále budovat jméno mezi zákazníky a doufat, že kvalitu a poctivost ocení.

Dílna Brašnářství Brůžek

A vyplatilo se. Řemeslo a dílnu jsem převzal po otci, inovoval jsem řadu našich výrobků a firemní logo. Začal jsem spolupracovat se šikovnými lidmi a náš tým dokázal neskutečné věci. Od té doby jsme se přestěhovali ze suterénních prostor do bývalé, více než 200 let staré pekárny. V roce 2015 jsme otevřeli prodejnu a showroom a spustili internetový prodej. To vše při respektování naší rodinné tradice a tradičního kožedělného řemesla.

V současnosti Vám na zakázku vyrobíme kožené tašky, brašny, opasky a peněženky, které jsou ručně vyráběny v samém centru Prahy. V každém výrobku, který naši dílnu opustí, najdete propojení klasiky a stylu vycházející z tradičního kožedělného řemesla. S důrazem na čisté linie a preciznost provedení zpracováváme prvotřídní hovězí kůže z českých a moravských koželužen. Používáme na zakázku odlévané mosazné přezky z tuzemské rodinné firmy. Vlastní návrhy a střihy dodávají výrobkům nezaměnitelný rukopis, který doufám ocení všichni ti, kteří se neztotožňují s masovou produkcí či nízkou kvalitou. To vše na míru každému zákazníkovi dle jeho přání.

Aleš Brůžek a tým

Tradice & styl & originalita.