Často kladené otázky

Jak bych měl/a o kožené produkty pečovat?

Námi používané kůže jsou velmi kvalitní. Jako u každého přírodního produktu je neméně důležitá správná péče. Nejlepší péči o povrch kůže zajistí vosky nebo impregnace ve spreji. Na hladké kůže doporučujeme užití balzámu s včelím voskem a vazelínou, který zajistí voděodolnost i výživu usně. Jejich aplikace se provádí za pokojové teploty roztíráním měkkým hadříkem nebo molitanovou houbou. Po užití vosku může useň lehce ztmavnout. 

Impregnace ve spreji vytvoří hydrofobní vrstvu, je vhodná hlavně pro broušené kůže. Pokud není výrobek řádně ošetřen, mohou se na povrchu při kontaktu s vlhkostí (déšť, sníh) vytvořit drobné skvrny, což je pro tento materiál charakteristické.

Jaká je dodací lhůta?

Obvykle expedujeme do 21 dnů (pracovních, ne kalendářních) od přijetí objednávky a dodání všech potřebných podkladů - zejména parametrů výrobku, správné míry a specifikace pro ražbu včetně grafických podkladů. 

Konkrétní dodací lhůta se může lišit dle množství úprav, které zákazník požaduje. 

Doporučujeme Vám tak při uzavírání objednávky napsat termín, do kdy nejpozději chcete mít objednané zboží u sebe, abychom Vás mohli případně informovat, pokud nebudeme schopni Vámi požadovaný termín splnit, např. z důvodu dodávek materiálu, či z důvodu, že se jedná o velmi specifickou zakázku.

V případě, že potřebujete výrobek dodat dříve nebo přesně v určité datum, prosím kontaktujte nás, budeme se snažit Vám vyjít vstříc.

Barva produktu, který jsem obdržel/a, není úplně shodná s fotografií na e-shopu a kůže není jednolitá.

Useň je přírodní materiál, jehož textura nebude vždy zcela identická. Různé části kůží mají svou jedinečnou kresbu a mohou mít i neobvyklou strukturu. Může se jednat o jizvu vzniklou za života zvířete či značení. Toto neohrožuje kvalitu a naopak činí každý výrobek unikátním. Kůže při používání chytá patinu a odstín se také může lehce měnit v závislosti na tom, jakým přípravkem je ošetřována či jak je kůže odírána. Při ošetření voskem může materiál tmavnout. 

Na co se vztahuje záruka?

Za dlouhou dobu životnosti výrobku, se může stát, že se vypárá šev nebo ztratí nýt, ale samotná kůže vydrží. Proto když něco z toho nastane, zboží Vám rádi bezplatně opravíme i po uplynutí zákonné záruky.

Co naše záruka nekryje, jsou změny na koženém výrobku způsobené: běžným opotřebením, působením vody a jakýchkoliv tekutin, nesprávných čistících prostředků a různých rozpouštědel, poškrábání, změna barvy od UV záření, proříznutí či utržení části výrobku silou a nesprávným zacházením.

Záruka nekryje také zašpinění. Výrobky takto poškozené Vám rádi opravíme za poplatek.

Při dodržení jednoduchých zásad Vám bude výrobek sloužit mnoho let.

Je možné upravovat výrobky podle přání?

Ano, u našich výrobků nabízíme maximální možnou míru individualizace. Úpravy jako změnu barvy nitě, vyražení monogramu a přidání popruhu si zákazník může nakonfigurovat přímo při objednání. Pokud máte specifický požadavek, neváhejte nás kontaktovat na info@brasnarstvibruzek.cz.  Ceny úprav Vám na vyžádání sdělíme.

Jak správně změřit délku opasku?

Změřte si obvod pasu či boků (měřte podle toho, ve kterých místech budete opasek nosit). Naše opasky mají 7 dírek. Dobře vyměřený opasek byste měli mít zapnutý na prostřední dírku. V žádném případě by opasek neměl být zapnutý na první ani na poslední dírku. 

Na našich stránkách si volíte pouze obvod pasu a celkovou délku opasku Vám již dopočítáme my.

Pozor: obvod pasu měřte v místě, kde skutečně opasek nosíte. Nejlepší způsob měření je navléci krejčovský metr namísto svého starého opasku a odečíst tak správnou míru.Pokud chcete opaskem někoho obdarovat a míru zjistit tajně, vezměte jeho opasek a změřte od špičky trnu přezky po nejvíce omačkanou dírku.Tím zjistíte obvod pasu.

Na zakázku vyrábíme i nadměrné velikosti opasků. Prosím specifikujte do poznámky při objednávce či nás kontaktujte emailem.